Sıkça Sorulan Sorular

Maalesef mümkün değil. Çok sayıda talep nedeniyle artık hastaları doğrudan göremiyorum veya tedavi edemiyorum. Dünyanın her yerinden hastalarla ilgileniyorum ve sadece istisnai durumlarda tedavileri kendim yapmak için yeterli zaman bulabiliyorum.

Ağır hastalıkların bile kişiye özel önlemlerle tedavi edilebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle hastalarımızı hastalıklarının her aşamasında destekliyoruz. Kendi tecrübelerime dayanarak, şahsen umutsuz vakalara inanmıyorum.

Etkili tedavi, kişinin ve vücudun birçok yönünü dikkate almalıdır. İntegratif onkoloji ile kanser tedavilerinin etkinliğini artırabilecek ve yan etkilerini azaltabilecek tedavilerin kullanılmasını kastediyoruz. Bağışıklık sisteminin yeniden etkinleştirilmesi, yaşam tarzında bir değişiklik, sağlıklı bir diyet ve tümörün alternatif maddelerle tedavisi, bütünleştirici tedavilerin önemli unsurlarıdır.

Hastanın fayda göreceğine ikna olduğumuzda her zaman klasik tedavileri öneriyoruz. Ancak bu gibi durumlarda yan etkileri azaltmak ve etkiyi artırmak için tedaviyi özel yöntemlerle birleştirmeyi her zaman tavsiye ediyoruz.

Her gün vücudumuzda kanser hücreleri ya da kanser öncesi hücreler oluşmakta ve bunlar bağışıklık hücrelerimiz tarafından fark edilerek öldürülmektedir. Bağışıklık sistemimiz kansere karşı en etkili savunma ve aynı zamanda güçlü bir silahtır. Radyoterapi ve kemoterapi gibi geleneksel onkolojik tedaviler sadece kanser hücrelerini öldürmekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini de zayıflatır. Bu nedenle bağışıklık hücrelerimiz üzerindeki yan etkileri en aza indirmenin veya uygun önlemler alarak sayılarını ve etkinliklerini artırmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bağışıklık sistemi dikkate alınmadan başarılı bir kanser tedavisi mümkün değildir.

Çocuklar küçük yetişkinler değildir. Metabolizmaları birçok yönden farklılık gösterir. Örneğin ilaçlar farklı oranlarda parçalanır. Bu nedenle çocukların tedavisini uzmanlaşmış merkezlere bırakıyoruz. Ergenler de bireysel vakalarda tedavi edilebilir.

Evet, her hasta, durumunun ve bulgularının hassas bir analizinden sonra kişiselleştirilmiş bir tedavi planı alır. Planları hazırlarken, diğer şeylerin yanı sıra şunları da dikkate alıyoruz
– Tümör tipi ve lokalizasyonu
– Tümör evresi
– metastazlar
– Organ fonksiyonları
– Hastanın yaşı ve genel durumu
– Önceki hastalıklar
– Önceki kanser tedavileri
– Bağışıklık sisteminin durumu